Реформація: що змінило Європу?

14.03.2017

19:30 - 21:30

Омеляновича-Павленка, 4/6 (вул. Суворова, 4/6)

200 грн

Дуже часто ми чуємо про різницю у менталітеті та культурі, «пояснюючи» таким чином складність інтеграції багатьох західноєвропейських цінностей українським суспільством. Чи дійсно справа в цьому? А може просто не був використаний «реформаційний шанс» 500 років тому?

31 жовтня 1517 року Мартін Лютер, прибивши до дверей церкви у Віттенберзі свої відомі “95 тез”, дав старт релігійним та культурним змінам у Німеччині та по всій Європі, які згодом привели до радикальних трансформацій. Християнський світ ще раз розколовся. Саме Реформація визначила образ сучасної Європи. Але чому?

Зміни у підсумку торкнулися всього – політичної культури, економічних та соціальних процесів, літератури та живопису, а головне це створило нові ціннісні форми. На зміну феодальній прийшла буржуазна еліта, яка починає надавати значення не стільки стійким суспільним цінностям – становим привілеям, місцю людини в соціальній ієрархії, скільки новим якостям – ініціативності, енергійності, здатності діяти нетрадиційно і т.п.

Реформація була складним явищем, яке змінило вигляд та розвиток багатьох держав. Однак, багато країн так і не використали свій «реформаційний шанс». Що ж перешкодило цьому? Наскільки сильно відчувається це «відставання» зараз і в чому воно полягає? А може бути шанс є завжди?

Під час нашої зустрічі ми спробуємоі зрозуміти, що і наскільки якісно змінило Європу і чи можливі подібні зміни ще.

З ким зустріч?
Наталя Яковенко — доктор історичних наук, легенда історичної науки, професор кафедри історії НаУКМА. За її книгами-бестселерами — «Вступ до історії», «Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVII ст», «Українська шляхта з кінця XIV до середини XVII століття. Волинь і Центральна Україна» — виросло не одне покоління справді сучасних фахівців. До її думки уважно прислухаються як в Україні, так і за кордоном. Наталя Яковенко дозволила собі бути вільною у радянські часи й далі продовжує розбивати вщент стереотипи про українську історію і закостенілі підходи в науці.

За участі:
Иосиф Зисельс – колишній дисидент та відомий громадський діяч

Ведучій:
Misha Feldman — автор та засновник Вільна Академія Змін
// Обов’язкова реєстрація на подію: https://goo.gl/ysdpl8

КВИТКИ
// Квитки на місці у день події: 200 грн
ЗНИЖКИ
// Два квитки на місці події: 350 грн
// Пенсіонери на місці події: 50 грн

З усіх питань (у тому числі журналістів) телефонуйте нам за номером: +38 (097) 494-1859

Долучайтесь! Знання Завжди Доречні