Український націоналізм очима Західної Європи: чи існує страх?

23.03.2017

19:30 - 21:30

Омеляновича-Павленка, 4/6 (вул. Суворова, 4/6)

150 грн

Політичний націоналізм, як різновид спочатку лівого, а пізніше більш правого політичного спрямування існує давно. З’явився він у XVIII-XIX століттях в Європі у період «народження націй», як романтичний рух, метою якого було гуманне прагнення до національної рівності і самовираження та створення суверенних національних держав. Однак, подальша історія знає чимало прикладів, коли націоналізм переходив межу гуманізму та толерантності і скочувався до шовінізму, експансіонізму, расизму, фашизму і взагалі геноциду іншіх народів.

Український націоналізм не унікальний у своєму роді. Він неоднорідний як ідейно, так і практично. Історія його існування неоднозначна. До нього по-різному ставляться (і не завжди позитивно), як в Україні, так і в інших європейських країнах.

– Чому ж український націоналізм у багатьох партнерів України на Заході досі викликає тревогу і страх?
– Як дивляться на нього у країнах Європейського Союзу?
– Чи бачать в цмх країнах різницю між українським та російським націоналізмом?
– Чому як в Західній, так і в Центрально-Східній Європі, так критично відносяться саме до українських націоналістичних організацій?

На ці та інші суперечливі питання ми спробуємо відповісти на нашій зустрічі.

Спікер
Andreas Umland – німецький політолог, уродженець cхiдної Німеччини, науковий співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва в Києві; фахівець з питань ультранаціоналізму, авторитаризму, європейського неофашизму та порівняльної демократизації. Викладав в Оксфордському університеті, Київському університеті ім. Шевченка, Києво – Могилянській Академії, Католицькому університетi в Айхштеттi (Баварія) та Уральському університеті (Єкатеринбург). Засновник і головний редактор книжкової серії «Радянські і пострадянські політика та суспільство»

Спеціальний гість – Ilya Ponomarev, колишній депутат держдуми Роії. єдиний депутат, хто голосував проти приєднання Криму до Росії.

Ведучий:
Misha Feldman – автор та засновник Вільна Академія Змін

// Обов’язкова реєстрація на подію: https://goo.gl/xMhpuZ

КВИТКИ
// Квитки на місці у день події: 200 грн
ЗНИЖКИ
// Квитки онлайн (до 17.00 дня події): 150 грн за посиланням: https://goo.gl/w2R1SA
// Два квитки на місці події: 350 грн
// Пенсіонери на місці події: 50 грн

З усіх питань (у тому числі журналістів) телефонуйте нам за номером: +38 (097) 494-1859

Долучайтесь! Знання Завжди Доречні